Naše zdravotní potíže

Zde naleznete výběr častých zdravotních problémů s jejichž léčbou nám odedávna pomáhají léčivé bylinky, jak od nás, ze srdce Evropy tak i z celého světa.

Plané rostliny sbírali naši předkové odpradávna. Teprve až v době kamenné začal člověk ty, jež mu zachutnaly a prospívaly, pěstovat a šlechtit. 
Rostliny obsahují kromě tuků a minerálních látek také velké množství vitaminů, polyfenolů, tříslovin či kyselin. Překvapující pro mnohé může být fakt, že v případě vitamínu C jej mohou listy některých rostlin obsahovat stejné, ne-li vyšší množství. Například listy kontryhelu, který míjíme většinou zcela bez povšimnutí, mají více vitaminu C než pomeranče! Kromě "céčka" volně rostoucí byliny nabízejí i množství dalších vitaminů: A, E, F, K, P, vitamíny skupiny B, cholin a další. V rostlinách najdete rovněž glykosidy. 

Léčivé bylinky mají na lidský organismus spoustu blahodárných účinků, a tak jsou již od pradávna součástí lidové a přírodní medicíny. Recepty na výrobu mastí, tinktur nebo čajů se předávají z generace na generaci.
Lidové léčitelství se vytvářelo postupně z náhodných a empirických zkušeností celých generací a současné výzkumy léčivých rostlin potvrzují, že naší předkové správně poznávali léčivé účinky velkého množství rostlin. Těmito přírodními pomocníky je možné nemocem předcházet, ale také si pomoci při samotné terapii. Za příznivými výsledky stojí účinné látky, které se povětšinou nachází v listech, květech nebo plodech.
Léčivé byliny díky tomu dokážou mírnit bolest, ovlivňovat funkčnost a stav orgánů, působit protizánětlivě a celkově zlepšovat fyzickou i psychickou kondici člověka.

Na každou nemoc se najde léčivá bylina !