Jergón Sacha

Dracontium loretense
Dracontium loretense

Popis, obsahové látky a léčivé účinky

Jergón Sacha je tropická rostlina která se skládá z jediného, gigantického a hluboce děleného listu rostoucího z podrostní hlízy na dlouhém a tlustém stonku připomínajícím kmen mladého stromku.
Zájem o Jergón Sacha v rámci využití tohoto léku v boji proti nemoci AIDS byl vyvolán několika novinovými články v peruánském tisku na začátku 90tých let. Ústřední postavou těchto článku byl doktor Roberto Inchástegui Gonzáles, prezident Komise pro sexuálně přenosné nemoci v rámci Peruánského institutu pro sociální péči (ESSALUD) v Iquitos, Peru. Média informovaly o překvapivých výsledcích, kterých se dosáhlo u pacientů s AIDS v rámci experimentů z výtažky z těchto rostlin mezi rokem 1989 a 1993.
Komentáře o jeho práci v Iquitos s pacienty s AIDS se pravidelně objevují v peruánských tiskovinách v posledním desetiletí. Komentáře se dotýkají nejen ohledně využití Jergon Sacha proti viru HIV, ale i jiným virům včetně Herpes Zoster. Tyto události rozpoutaly nevídaný zájem na trhu o tuto rostlinu a koncem 90tých let byl tento zájem rozšířen a popularizován ve Východní Evropě.
Jergon Sacha je jednou z nejpozoruhodnějších léčivých rostlin z oblasti Amazonského pralesa. Její status jako "vzorová rostlina" sloužící k léčbě hadího uštknutí je obecně známá a uznávaná v celém kontextu Jižní Ameriky.

Léčivé účinky bylinky jergón sacha

  • Užívá se k léčbě nádorů
  • Užívá se k podpoře léčby HIV
  • Užívá se k léčbě gastrointestinálních problémů  
  • Užívá se k léčbě různých virových infekcí
  • Pomáhá při léčbě pásového oparu 

Kontraindikace

Nejsou popsány. 

Vedlejší účinky  

Může způsobit změny metabolizmu šťavelanů. 

Fotogalerie