Bylinky na vředy

Léčivé byliny vhodné pro podporu léčby vředových onemocnění.

Žaludeční vředy jsou zánětlivé onemocnění, kdy jsou stěny žaludku, ale také dvanáctníku narušeny. Trávící šťávy pak na těchto poškozených místech dají vzniknout vředu. Nevhodný jídelníček, špatný pitný režim, kouření, ale také stres či léky mají vliv na tvorbu vředů. A nejen ty. Také bakterie Helicobacter pylori, která žije v trávícím traktu je zdrojem tvorby nejen vředů, ale také rakoviny žaludku. I když jsou infikovány až dvě třetiny dospělých, ne u každého způsobí tato bakterie zdravotní obtíže.  
Vředem žaludku a dvanáctníku nazýváme ohraničený defekt sliznice a dalších vrstev stěny těchto orgánů. Vředem však může být postižen i jícen. Žaludeční a dvanáctníkový (duodenální) vřed je častější u mužů než u žen, hlavně v období mezi 40. - 50. rokem života. Vlivem nesprávného způsobu života a stresu se onemocnění posouvá do nižších věkových kategorií.
S hojením vředových onemocnění nám také výborně pomůže příroda. Žaludeční vředy, bércové vředy i vředy kožní dokáže uklidnit, scelit, vyčistit. Bylinky navíc pomohou od bolesti, nastartují imunitu, zbaví stresu a úzkosti, usnadní usínání. 


Léčivé byliny kolem nás


Léčivé byliny z celého světa