Bylinky na cholesterol

Léčivé byliny vhodné pro moderaci hladiny cholesterolu v organismu.

Vysoká hladina cholesterolu je v současnosti častým problémem dnešní populace. A nevyhýbá se ani štíhlým a aktivním lidem.
Pokud je cholesterolu v těle nadměrné množství, může se usazovat na stěnách cév v podobě aterosklerotického plátu a způsobovat ztrátu jejich pružnosti nebo dokonce nebezpečného zúžení až ucpání.
Od zanesených a ucpaných cév je už totiž jen malý krůček k srdečním onemocněním a vzniku krevních sraženin.
Pokud chcete žít dlouho a zdravě, měli byste si dávat pozor, aby vaše hladina cholesterolu nepřekročila nikdy bezpečnou normu.

HDL cholesterol - je znám jako tzv. dobrý cholesterol. Pomáhá udržovat cholesterol mimo systém cévního systému a současně, dostávat jej zpět do jater, kde je recyklován a využíván tam, kde ho tělo potřebuje. Tento typ cholesterolu má ochranné účinky - mysleme proto na jeho poctivé doplnění do organismu.

LDL cholesterol - nebo také "špatný cholesterol" - je cholesterol, který zoxidoval a je předpoklad, že může způsobovat zanášení tepen. Snížená průchodnost tepen je důvodem pro vznik aterosklerózy, která může vést k infarktu nebo mozkové příhodě. A proto je nutné se na LDL zaměřit, eliminovat riziko oxidace a to za pomocí mimo jiné, správné životosprávy.

Pro prevenci těchto zdravotních problémů nám příroda poskytuje léčivé bylinky vhodné pro moderaci hladiny cholesterolu v organismu přírodní cestou.


Léčivé byliny kolem nás


Léčivé byliny z celého světa