Tawari amarillo/negro

Tabebuia chrysantha/serratifolia
Tabebuia chrysantha/serratifolia

Popis, obsahové látky a léčivé účinky

Tawari je velký strom nacházející se v některých částech jihoamerických deštných pralesích. Vyrůstá do výšky 150 stop o bázi kmene v průměru od 4 do 6 stop.
Dnes je Tawari užíván po celém světě jako rostlinný lék (fytofarmakum).

V Jižní Americe je považován za lék astringentní, protizánětlivý, antibakteriální, protiplísňový a laxativum, používano je na vředy, syfilis, gastrointestinální poruchy, candidozy, rakovinu, diabetes, prostatitidu, zácpy a alergie.
V herbální medicíně USA je považováno za nositele analgetických, antioxidačních, antiparazitálních, antimikrobních, protiplísňových, antivirových, protizánětlivých a projímacích, jako také proti rakovinových vlastností.
Je využíváno pro zevní a vnitřní léčbu horeček, infekcí, nachlazení, chřipek, syfilisu, rakoviny, dýchacích problémů, kožních vředů, dyzenterie, gastrointestinálních problémů všeho druhu, artritidě, prostatě a cirkulačních nesrovnalostí.
Jiné, již dříve léčené a registrované stavy,jsou diabetes, lupus, vředy, leukémie, alergie, jaterní nemoci, Hodgkinsova nemoc, osteomyelitida, Parkinsova nemoc a psoriasis. Je to také velmi populární prostředek pro léčbu kvasinkových infekcí.
V Evropě je využíván téměř totožným způsobem jako v Americe.

Nádorová onemocnění a rakoviny, infekční onemocnění, posílení imunity a celkové posílení organizmu, proti plísním, užívá se lýka pro odvar, který se připravuje po dobu 20 - 25 minut na velmi mírném plameni (pod pokličkou) v poměru 10 gramů drogy na litr vody.

Léčivé účinky stromu tawari amarillo/negro

  • Užívá se k léčbě novotvarů a nádorů

  • Užívá se k léčbě léčbě plísňových a bakteriálních onemocnění

  • Pomáhá při alergiích a chřipkách

  • Celkově posiluje imunitu organismu

Kontraindikace

Nejsou popsány.

Vedlejší účinky  

Obsahové látky mohou u zvláště citlivých jedinců zapřičinit alergickou reakci organismu.

Fotogalerie