Bylinky na artritidu (zánět kloubu)

Léčivé byliny vhodné pro podporu léčby artritidy.

Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, které může způsobovat jejich deformace. Kvůli nim klouby nefungují tak, jak by správně měly. Což jejich majiteli způsobuje problémy s pohybem a bolest.
Za normálních okolností jsou naše klouby flexibilní a pohyblivé. Vlivem různých faktorů, mezi které patří stárnutí, nebo nějaká konkrétní nemoc, ale mohou o tuto svoji funkci přijít. A jak to končí všichni víme. Člověka provázejí bolesti, cítí se ztuhle a nemůže se hýbat.
Nejčastěji se artritida vyskytuje u lidí nad 65 let. Někdy se ale může rozvinout i u mladších jedinců a dětí. Větší riziko onemocnění mají také ženy a lidé, kteří jsou obézní.
Lék na artritidu nám není znám. Proto lékaři doporučují léky na bolest a záněty a úpravu životního stylu.
Jelikož artritidu nelze vyléčit, přírodní léčba léčivými bylinkami nám může ulevit od bolesti a taktéž přispět k tomu, že se nám bude snáze hýbat. Ve všech případech (a zvlášť při pozdější diagnostice) ale půjde o běh na delší trať. V některých případech je při aplikaci alternativních metod důležité nejdřív mluvit s vaším doktorem. (Pokud užíváte léky, na které by mohly mít některé bylinky a látky rušivý účinek.)


Léčivé byliny kolem nás


Léčivé byliny z celého světa