Bylinky na arterosklerózu

Léčivé byliny vhodné pro podporu léčby arterosklerózy. 

Ateroskleróza je chronické progresivní onemocnění cévní stěny charakterizované místní akumulací lipidů a dalších komponent krve a fibrózní tkáně v intimě arterií, provázené změnami v médii cévní stěny. Ateroskleróza postihuje především velké a středně velké arterie. 
Příčinu zanášení a zužování cév v organismu je třeba hledat v látkové výměně. Špatná látková výměna je spojena s ukládáním cholesterolu a solí na stěnách cév (arterií), čímž dochází ke ztrátě jejich pružnosti a k zužování. To může ve vyšším věku vést ke svíravé bolesti v hrudníku, infarktu srdečního svalu nebo ke krvácení do mozku. Toto onemocnění je velmi nebezpečné, protože silně ohrožuje váš život a jako onemocnění nebolí a vy jej většinou zjistíte, právě když dojde k těžkému život ohrožujícímu kolapsu. Proto je důležité se věnovat prevenci.
Pro prevenci arterosklerózy je důležitá je zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu a snížení nadváhy. Arterioskleróza má své kořeny v poruše jaterní látkové výměny, proto pozor na konzumaci alkoholu a na nezdravou, tučnou a ostrou stravu. Je také třeba omezit příjem masa a cukru.
Velmi důležité je pravidelně užívat léčivé bylinky, které čistí cévy.


Léčivé byliny kolem nás


Léčivé byliny z celého světa