Bylinky na afty

Léčivé byliny vhodné pro léčbu a eliminaci aftů. 

Afty jsou červeně ohraničené bílé, nažloutlé nebo našedlé vředy, které se objevují v dutině ústní, a to především na vnitřní straně tváří, jazyku, rtech nebo dásních, ale také v krku. Jsou velmi nepříjemné, neboť je provází pálivá bolest, a tak mohou člověka omezovat v příjmu potravy či tekutin. Samy o sobě sice nejsou vážnou zdravotní komplikací, jejich častý výskyt ale může souviset s jinými nemocemi, proto není radno je podceňovat. 
Příčinou vzniku aftů jsou kromě dědičných dispozic hlavně stres, nedostatek některých vitamínů, kyseliny listové nebo železa, ale i mechanické poškození a konzumace některých potravin - obzvlášť těch, které mohou sliznici poranit nebo také mykózy v ústech.
Na afty na jazyku, dásních a tvářích se hodí ústní výplachy a roztoky, kterými lze jednoduše ošetřit celou ústní dutinu. K výplachům úst je vhodné použít léčivé bylinky, které podporují imunitní systém sliznic a pokožky. Při léčbě aftů je také vhodné zajistit tělu dostatečný přísun vitamínu B, který se postará o obnovu tkání zevnitř.


Léčivé byliny kolem nás


Léčivé byliny z celého světa