Bylinky na gastritidu

Léčivé byliny vhodné pro prevenci a léčbu akutního nebo chronického zánětu žaludku ( gastritidy ).

Gastritida je onemocnění žaludku. Tento termín se používá na popis skupiny stavů, charakterizovaných zánětem nebo drážděním výstelky (sliznice) žaludku.
Gastritida se může objevit náhle (akutní gastritida), nebo se může rozvinout pozvolna, v průběhu delší časové periody (chronická gastritida). Termín akutní znamená, že příznaky se vyvinou rychle a trvají krátce (1-2 dny), ale nemusí být bezpodmínečně těžké a závažné. Chronická se rozvíjí pomalu a může mít málo příznaků (symptomů), nebo vůbec žádné (asymptomatická gastritida).
Příčinou vzniku gastritidy může být řada faktorů zahrnujících bakteriální či virovou infekci, stres, nadměrnou konzumaci alkoholu, kouření, dlouhodobé užívání některých léků, stavy po chirurgickém výkonu, úrazech, případně spojená s autoimunitním onemocněním, návratem (refluxem) žluče do žaludku.
Naši předkové předcházeli problémům s bolavým žaludkem především tím, že jídlo kořenili bylinkami. Léčba gastritidy bylinkami ve formě různých tinktur, kapek nebo čajů je velmi účinná a šetrná k našemu organismu.  


Léčivé byliny kolem nás


Léčivé byliny z celého světa